Podmínky přijetí na program
Věkový limit pro účast na ročním programu v Ghaně činí 15 až 18 let. V případě, že je ti více či méně, napiš nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Další podmínkou je angličtina na komunikativní úrovni.
Věkový limit pro účast na ročním programu v Ghaně činí 15 až 18 let. V případě, že je ti více či méně, napiš nám a společně zkusíme vymyslet vhodnou alternativu. Další podmínkou je angličtina na komunikativní úrovni.
S největší pravděpodobností budeš žít v Akkře, kulturním a obchodním hlavním městě Ghany. Tvá rodina bude pravděpodobně početná a ve stejném domě může žít i několik generací. Přestože Ghaňané mají tendenci být pohodoví, rodiny mohou být na své děti poměrně přísné. Setkáš se zde se silným smyslem pro komunitu a velkou úctou ke starším lidem. Oblíbené je stolování pod širým nebem, kdy si rodiny vaří jídlo a setkávají se s ostatními na veřejných místech.
S velkou pravděpodobností si budeš moct vybrat z několika středních škol: akademická střední škola, odborná škola nebo technická škola. Vyučování začíná v 7 hodin ráno a probíhá v angličtině, i když to nebude mateřský jazyk většiny tvých spolužáků. Tvé studium bude zaměřeno na čtyři základní předměty: angličtina, matematika, integrované přírodní vědy a společenské vědy. Po škole a o víkendech budeš vyzván/a, abys se zapojil/a do některého dobrovolnického projektu.
Ať už na stadionu, nebo u televize, budeš trávit čas s přáteli sledováním fotbalu, volejbalu, atletiky, boxu nebo basketbalu. Ghanská taneční hudba je známá jako highlife, je ovlivněná jazzem a další západní hudbou a bývá hraná na kytary či lesní rohy.
Jídla v Ghaně jsou obvykle ostrá a kořeněná a jejich součástí jsou často batáty, kukuřice, fazole a rýže. Rozhodně během programu musíš ochutnat některé z pouličních jídel, která se prodávají z kovových misek umístěných na hlavách prodavačů. Mezi oblíbená ghanská jídla patří fufu (těsto z kombinace banánů a manioku), ghanská red-red (fazole, krevety nebo garnáti, červený palmový olej a rajčata) a melkkos (krém se skořicí).
Dobrá znalost angličtiny je pro studijní program v Ghaně výhodou. Navíc, když budeš chtít, můžeš se během pobytu naučit i některý z místních dialektů.
V AFS věříme, že šanci vyzkoušet si studium v zahraničí by měl mít každý student. Ve spolupráci s dalšími organizacemi a prostřednictvím naší stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové nabízíme každoročně několik částečných stipendií do celého světa.
V případě ročního programu v Ghaně je doporučována komunikativní znalost angličtiny.
Přidej se ke skupině aktivních lidí, kteří pomáhají, aby se mezikulturní porozumění stalo realitou. Dobrovolnictví v AFS je určeno lidem ze všech koutů České republiky…
Přivítej svět u vás doma. Hoštění zahraničního studenta je skvělou možností, jak prohloubit znalosti o nové kultuře a sdílet vaši vlastní kulturu a hodnoty…
Absolvováním studijního programu se stáváš součástí celosvětové sítě AFS navrátilců tzv. Alumni. AFS Alumni síť ti pomůže zůstat v kontaktu s lidmi, kteří si prošli…
– Hanka, roční pobyt v Ghaně